Centrála společnosti Skanska

  • Dodali jsme technologicky náročné ocelové konstrukce lávek, prosklené fasády a výtahových šachet.

    Moderní administrativní centrum za miliardu

    Dodali jsme technologicky náročné ocelové konstrukce lávek, prosklené fasády a výtahových šachet.

Stavební společnost Metrostav si nás při stavbě administrativního centra Opatov Park vybrala jako dodavatele náročných ocelových konstrukcí. Nejzajímavější je bezesporu konstrukce lávek, spojující ve značné výšce obě budovy s příhradovými designovými nosníky, a v čele umístěná výrazná konstrukce prosklené fasády. V interiéru jsme zhotovovali efektní konstrukci ocelového schodiště se zábradlím a konstrukce výtahových šachet.

Opatov Park I se skládá ze dvou křídel, která mezi sebou svírají atrium. Obě křídla jsou navzájem propojena prosklenou halou se spojujícími lávkami a vstupní recepcí. Architektem projektu je studio OmikronK architekta Martina Kotíka.

V šesti nadzemních podlažích jsou zejména kanceláře a zasedací místnosti. Kanceláře jsou v uspořádání open space. Podlaží Opatov Park I spojuje šest osobních a jeden nákladní výtah. Ve třech podzemních podlažích jsou garážová stání, technické zázemí a skladové plochy. Další parkovací stání budou před budovou.

Objekt je o půdorysu ve velikosti zhruba 57 x 75 metrů. Celková pronajímatelná plocha centra Opatov Park I činí téměř 15 tisíc m2 a zastavěná plocha 4400 m2. Investiční náklady dosáhly jedné miliardy korun. Prostory má v současné době pronajaty nadnárodní stavební společnost Skanska jako svou pražskou centrálu.

Zdroj: e15.cz

Executed supplies: 
facades
steel footbridges
paneling of elevator shafts
indoor staircases
indoor railings
Location: 
Praha
Year of the execution: 
2007
Client: 
Metrostav a.s.
Volume of the supply: 
19.4 mil. Kč

References by our clients

  • In cooperation with Abadia a.s., I have carried out several contracts in the total turnover of hundreds of thousands Czech crowns throughout the last few years. When it comes to the field of steel and metalwork structures, this company is able to carry out complex contracts, taking care of all the phases – from project documentation, technical and static preparations, to the production itself. Thanks to its professional approach, excellent communication, ability to handle any technical issues independently and also brilliant quality of execution, this company is, in our opinion, one of the leading Czech companies in the field of executing contracts related to steel structures. Therefore, I highly recommend you to form a partnership with them.

Quick contact

  • Slapy u Tábora 144
    391 76 Slapy
    Czech Republic
  • Tel: +420 383 835 197
  • IČO 26092719
  • DIČ CZ26092719hk-logo.jpg