Vanguard Praha

V rámci projektu Vanguard jsme hráli klíčovou roli v komplexní dodávce zámečnických výrobků. Mezi hlavní dodávané skupiny prvků patří následující.

 • Dodali jsme zábradlí s nerezovou sítí na terasách.
 • Vytvořili jsme ocelové konstrukce autovýtahu.
 • V rámci fitoutů jsme dodali vnitřní schodiště a zábradlí pro loftové byty ve třech různých provedeních - sklo, děrovaný plech a nerezová síť. Tyto designové prvky byly navrženy podle specifikací jednotlivých architektů, kteří se na projektu podíleli v rámci tvůrčího týmu.
 • Realizovali jsme sklepní kóje.
 • Instalovali jsme lávky v šachtách a poskytli kotevní prvky pro montáž dílů nové fasády.
 • Přemístili a osadili jsme původní monumentální dveře do protiatomového krytu civilní obrany.

Vanguard: Nový život bývalé továrny

V Modřanech, v místech bývalé továrny Microna na výrobu a vývoj letecké techniky, vznikl díky promyšlené rekonstrukci jedinečný koncept loftů pod názvem Vanguard. Toto místo s vysokými industriálními stropy, rozsáhlými okny a úchvatnými výhledy se stalo jedním z nejvýznamnějších stavebních projektů v regionu. Celková plocha 16 000 m², kterou tvoří montovaný železobetonový skelet, nabízí 150 loftů s variabilními dispozicemi. Mnohé z nich mají terasu a nabízejí nezapomenutelné výhledy do okolí. Ve 14 patrech dominuje vysoká variabilita podlaží a mohutné stropy.

Jedním z největších lákadel Vanguardu je designově propracované soukromé wellness nacházející se v bývalém protiatomovém krytu. Zahrnuje 20 metrový prosklený bazén, saunu a party místnost. Na střeše projektu se nachází terasy dostupné všem obyvatelům, včetně prosklené sauny s panoramatickým výhledem na řeku. Vanguard také představuje revoluční řešení v podobě speciálního autovýtahu, který umožňuje obyvatelům přijet s vozem či motorkou až přímo k jejich bytu.

Production section: 
Executed supplies: 
outdoor railings
skleněné stěny
indoor railings
building structures
partition walls
facades
roof structures
Location: 
Praha - Modřany
Year of the execution: 
2023
Client: 
PSN s.r.o.
Volume of the supply: 
21 mil. Kč

References by our clients

 • In cooperation with Abadia a.s., I have carried out several contracts in the total turnover of hundreds of thousands Czech crowns throughout the last few years. When it comes to the field of steel and metalwork structures, this company is able to carry out complex contracts, taking care of all the phases – from project documentation, technical and static preparations, to the production itself. Thanks to its professional approach, excellent communication, ability to handle any technical issues independently and also brilliant quality of execution, this company is, in our opinion, one of the leading Czech companies in the field of executing contracts related to steel structures. Therefore, I highly recommend you to form a partnership with them.

Quick contact

 • Slapy u Tábora 144
  391 76 Slapy
  Czech Republic
 • Tel: +420 383 835 197
 • IČO 26092719
 • DIČ CZ26092719hk-logo.jpg