Rezidence Korunní

 • Dodána zábradlí balkonů a teras

  Rezicence Korunní

  Dodána zábradlí balkonů a teras

Na výstavbu pražské Rezidence Korunní jsme dodávali velké množství zámečnických prvků, zejména venkovního zábradlí balkonů a teras s příčkovými výplněmi.

Rezidence Korunní slibuje nadčasové bydlení v klidné lokalitě Prahy. Jedinečný projekt je realizován na rozhraní Prahy 10 a Prahy 3, konkrétně na Vinohradech. Nejkrásnější část Vinohrad můžete obdivovat díky exkluzivnímu projektu Rezidence Korunní společnosti Sekyra Group.

Production section: 
Executed supplies: 
balcony railings
outdoor railings
Location: 
Praha
Year of the execution: 
2010
Client: 
Metrostav a.s.
Volume of the supply: 
6 mil. Kč

References by our clients

 • In cooperation with Abadia a.s., I have carried out several contracts in the total turnover of hundreds of thousands Czech crowns throughout the last few years. When it comes to the field of steel and metalwork structures, this company is able to carry out complex contracts, taking care of all the phases – from project documentation, technical and static preparations, to the production itself. Thanks to its professional approach, excellent communication, ability to handle any technical issues independently and also brilliant quality of execution, this company is, in our opinion, one of the leading Czech companies in the field of executing contracts related to steel structures. Therefore, I highly recommend you to form a partnership with them.

Quick contact

 • Slapy u Tábora 144
  391 76 Slapy
  Czech Republic
 • Tel: +420 383 835 197
 • IČO 26092719
 • DIČ CZ26092719hk-logo.jpg