Centrála společnosti Skanska

 • Dodali jsme technologicky náročné ocelové konstrukce lávek, prosklené fasády a výtahových šachet.

  Moderní administrativní centrum za miliardu

  Dodali jsme technologicky náročné ocelové konstrukce lávek, prosklené fasády a výtahových šachet.

Stavební společnost Metrostav si nás při stavbě administrativního centra Opatov Park vybrala jako dodavatele náročných ocelových konstrukcí. Nejzajímavější je bezesporu konstrukce lávek, spojující ve značné výšce obě budovy s příhradovými designovými nosníky, a v čele umístěná výrazná konstrukce prosklené fasády. V interiéru jsme zhotovovali efektní konstrukci ocelového schodiště se zábradlím a konstrukce výtahových šachet.

Opatov Park I se skládá ze dvou křídel, která mezi sebou svírají atrium. Obě křídla jsou navzájem propojena prosklenou halou se spojujícími lávkami a vstupní recepcí. Architektem projektu je studio OmikronK architekta Martina Kotíka.

V šesti nadzemních podlažích jsou zejména kanceláře a zasedací místnosti. Kanceláře jsou v uspořádání open space. Podlaží Opatov Park I spojuje šest osobních a jeden nákladní výtah. Ve třech podzemních podlažích jsou garážová stání, technické zázemí a skladové plochy. Další parkovací stání budou před budovou.

Objekt je o půdorysu ve velikosti zhruba 57 x 75 metrů. Celková pronajímatelná plocha centra Opatov Park I činí téměř 15 tisíc m2 a zastavěná plocha 4400 m2. Investiční náklady dosáhly jedné miliardy korun. Prostory má v současné době pronajaty nadnárodní stavební společnost Skanska jako svou pražskou centrálu.

Zdroj: e15.cz

Realisierte Lieferungen: 
Fassaden
Stahllaufbrücken
Verkleidung von Aufzugsschachten
Innentreppenhäuser
Innengeländer
Lokalität: 
Praha
Realisierungsjahr: 
2007
Auftraggeber: 
Metrostav a.s.
Auftragsumfang: 
19.4 mil. Kč

Erfahrungen unserer Kunden

 • Mit der Gesellschaft Abadia realisierten wir in den letzten Jahren viele Aufträge im Gesamtumsatz von mehreren Hundert Millionen Kronen.
  Im Bereich der Stahl- und Schlosserkonstruktionen ist das Unternehmen in der Lage komplizierte Verträge komplex zu implementieren, von der Projektdokumentation, der technischen und statischen Vorbereitung bis zur Projektumsetzung.
  Professioneller Einsatz, hervorragende Kommunikation, Fähigkeit technische Probleme selbständig zu lösen und nicht zuletzt auch hervorragende Qualität der Umsetzung zählen unserer Meinung nach diese Firma zu den führenden tschechischen Unternehmen in Umsetzung von Aufträgen von Stahlkonstruktionen und ich kann die Zusammenarbeit mit ihnen nur empfehlen.

Schnell Kontakt

 • Slapy u Tábora 144
  391 76 Slapy
  Tschechische Republik
 • Tel: +420 383 835 197
 • IČO 26092719
 • DIČ CZ26092719