Revitalizace kotelny Radlická, Praha

 • Ocelové konstrukce objektu E3 v průběhu revitalizace.

V letech 2015 a 2016 došlo k revitalizaci bývalé kotelny v areálu Waltrovka v pražských Radlicích na moderní administrativní centrum. Společnost Abadia prováděla sanaci stávajících ocelových konstrukcí a dodávku více než 90 tun nových ocelových konstrukcí. 90 tun konstrukcí bylo přesunuto a přes 60 tun konstrukcí demontováno. Dále bylo dodáno více než 2000 m2 trapézových plechů pro stropní konstrukce.

Jelikož se nejednalo o novostavbu, ale o rekonstrukci, byly všechny operace stížené nutností navazovat na existující konstrukce či je upravovat. Jsme hrdí na to, že i díky naší spolupráci zmizel z Prahy další nevyužívaný brownfield a zchátralý objekt čeká nové využití.

O projektu

Stavebně bizarní slepenec do sebe zaklenutých technických objektů byl postupně budován od 50. do 80. let minulého století dle výkonu továrny a jejích potřeb. Jejich přirozenou dominantou a orientačním bodem pro široké okolí je vysoký zděný komín bývalé kotelny. Ten byl přistavěn do areálu jako poslední spolu s objektem E3, který sloužil pro potřeby plynové kotelny. Jedná se o ocelový skelet s vyzdívkami, který byl opláštěn lehkou plechovou krytinou a zavětrován ocelovými táhly. Jeho novou náplní jsou kancelářské plochy, které se budou rozprostírat celkem v pěti podlažích. Páté podlaží je uskočené a je doplněné střešní terasou a nezbytnými technologickými objekty na střeše.

Zdroj:www.trimo.cz

Produktionsbereich: 
Realisierte Lieferungen: 
Verlegung des Trapezdachs
Baukonstruktionen
Dachkonstruktionen
Lokalität: 
Praha
Realisierungsjahr: 
2016
Auftraggeber: 
Metrostav a.s.
Auftragsumfang: 
12 mil. Kč

Erfahrungen unserer Kunden

 • Mit der Gesellschaft Abadia realisierten wir in den letzten Jahren viele Aufträge im Gesamtumsatz von mehreren Hundert Millionen Kronen.
  Im Bereich der Stahl- und Schlosserkonstruktionen ist das Unternehmen in der Lage komplizierte Verträge komplex zu implementieren, von der Projektdokumentation, der technischen und statischen Vorbereitung bis zur Projektumsetzung.
  Professioneller Einsatz, hervorragende Kommunikation, Fähigkeit technische Probleme selbständig zu lösen und nicht zuletzt auch hervorragende Qualität der Umsetzung zählen unserer Meinung nach diese Firma zu den führenden tschechischen Unternehmen in Umsetzung von Aufträgen von Stahlkonstruktionen und ich kann die Zusammenarbeit mit ihnen nur empfehlen.

Schnell Kontakt

 • Slapy u Tábora 144
  391 76 Slapy
  Tschechische Republik
 • Tel: +420 383 835 197
 • IČO 26092719
 • DIČ CZ26092719