Výroba ocelových konstrukcí

Vyrábíme ocelové konstrukce až do třídy provedení EXC3 dle ČSN EN 1090.
Konstrukce dodáváme nejen na český trh, ale také do zahraničí. Naše dlouholeté zkušenosti a výrobní kapacity nám umožňují vyrábět rozměrné a technicky náročné konstrukce respektující zadání zákazníka.
Pravidelně úspěšně procházíme dodavatelskými audity společností jako jsou Metrostav či Österreichische Bundesbahnen.

Dodáváme konstrukční celky pro:

stavebnictví

 • ocelové haly
 • protihlukové stěny
 • jeřábové dráhy
 • příhradové nosníky
 • nosné a obslužné plošiny

strojírenství

 • licí formy na beton
 • rámy výrobních strojů
 • pásové dopravníky
 • technologické nádrže

energetiku

 • sloupy VN a VVN
 • břevna rozvoden
 • stožáry rozvodenVýroba ocelových konstrukcí Abadia

Proces výroby ocelových konstrukcí


Příprava materiálu

Povrch uhlíkových ocelí je před zpracováním tryskán v moderním průběžném tryskacím zařízení. Poté je materiál dělen na dvou řezacích centrech s maximálním průměrem řezaného materiálu 600 mm. Příprava pokračuje na ohraňovacích a děrovacích strojích.

  Průběžné tryskací zařízení v Abadia  

Průběžné tryskací zařízení v Abadia
  Plazmové pálicí centrum v Abadia  

Operátor plazmového pálicího centra v Abadia

Výplaky z plechu

Složité tvary jsou zhotoveny na našem plazmovém pálicím centru se zdrojem Hypertherm. Jsme schopni vypálit uhlíkovou ocel do tloušťky 34 mm a nerez do 18 mm. Větší tloušťky řešíme kooperačně s osvědčenými partnery.

Svařování materiálu

Svařování je zajištěné svářečským personálem certifikovaným podle ČSN EN ISO 9606-1. Proces svařování je certifikován dle ČSN EN ISO 3834-2 a je dozorován interním svářečským inženýrem. Svařování probíhá dle schválených WPQR resp. WPS pro metody 131, 135, 141 a 111 pro uhlíkové i nerezové oceli.

  Svařování uhlíkové oceli v Abadia  

Svařování uhlíkové oceli v Abadia
  Provádění ultrazvukové zkoušky v Abadia  

Provádění ultrazvukové zkoušky v Abadia

Kontroly a zkoušky

Abadia má zavedený certifikovaný systém kontroly a zkoušek, který je dozorovaný interním manažerem kvality s oprávněním dle ČSN EN ISO 9712.
Zkoušky kvality probíhají podle schváleného kontrolního plánu a zahrnují rozměrové zkoušky v různých stupních výroby, vizuální a penetrační zkoušky svarů. Kde je to nezbytné, jsou doplněny ultrazvukovými zkouškami, zkouškou magnetické práškové metody nebo rentgenovými zkouškami.

Povrchové úpravy

Výrobky jsou ošetřovány rozličnými povrchovými úpravami. V naší společnosti máme vlastní "mokrou" lakovnu. Velká část produkce je žárově zinkována. Tento proces je zajišťován naším dlouhodobým partnerem, společností Wiegel. Mezi další možnosti povrchových úprav patří metalizace či práškové lakování.

  Žárové zinkování ve společnosti Wiegel  

Žárové zinkování ve společnosti Wiegel
  Jeřáb o vysoké nosnosti v Abadia  

Jeřáb o vysoké nosnosti v Abadia

Doprava k zákazníkovi

Naše výrobky jsou dodávány doslova do celého světa. Vlastníme dvě nákladní vozidla s nosností do 7,5 tuny a spolu s našimi partnery dokážeme zajistit dopravu přesahující tuto hranici. Pro dodávku výrobků na jiné kontinenty využíváme námořní kontejnerovou dopravu.

Pokud Vás naše služby zaujaly, tak nás neváhejte kontaktovat.

Zkušenosti našich klientů

 • S firmou Abadia jsme v posledních letech realizovali mnoho zakázek v celkovém obratu stovek milionů korun.
  V oblasti ocelových a zámečnických konstrukcí je tato firma schopna komplexně realizovat složité zakázky, od projektové dokumentace, technické a statické přípravy, až po výrobní část projektu.
  Profesionální přístup, výborná komunikace, schopnost samostatně řešit technické problémy a v neposlední řadě výborná realizační kvalita, ji dle našeho názoru řadí mezi jednu z předních českých firem v oblasti realizace zakázek ocelových konstrukcí a spolupráci s nimi vřele doporučuji.

Specializovaný web pro balkony a lodžie

Všechny informace o našem výrobním programu závěsných balkonů a lodžií naleznete na specializovaném webu balkony-a-lodzie.cz.

Produktový web o balkonech a lodžiích></a></center></p>
</body></html>

Rychlý kontakt